K2 - SYSTEMS GMBH - K2S2004316 INSERTIONRAIL2.0-30,5.70MBLACK - 2004316
copiacopia
K2 - SYSTEMS GMBH - K2S2004316 INSERTIONRAIL2.0-30,5.70MBLACK
Accedi per visualizzare prezzi e disponibilità
Caratteristiche principali
  • Materiale - Alluminio
  • Protezione della superficie - Altro
  • Lunghezza - 5.7 m
  • Larghezza - 63 mm
  • Altezza - 52 mm
Confezione
  • 20 PZ
EAN
Codice prodotto
K2S2004316
Cod. produttore
Produttore
K2S
Materiale:
Alluminio
Protezione della superficie:
Altro
Lunghezza:
5.7 m
Larghezza:
63 mm
Altezza:
52 mm
Colore:
Nero
Momento di resistenza Wx:
4410 mm³
Momento di resistenza Wy:
2440 mm³
Peso:
1.14 kg/m
The InsertionRail 2.0 is ideal for mounting solar modules with a frame height of 30 mm and is suitable for both pitched roof mounting and façade mounting. With the uncomplicated use of the CrossConnector 2.0, it can be easily mounted on any K2 mounting rail. It also enables direct integration into the BasicClip, similar to the functionality of the BasicRail. This versatile insertion rail makes installation even more efficient and customisable. Material: Aluminium EN AW 6063 T66, black anodised